Lektury obowiązkowe

Po latach spędzonych w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum czy technikum masz już całą masę wiedzy z zakresu języka polskiego.
To wiele informacji o budowie zdań, funkcjach językowych i poetyckich, akcie komunikacji i wielu innych zagadnieniach.
Każdego roku było jednak coś, co budziło chyba najwięcej emocji. Były to lektury. Pewnie nie wszystkie zostały przez Ciebie przeczytane i nie wszystkie były lubiane. Jednak bez znajomości lektur nie sposób myśleć o zdawaniu matury. To właśnie lektury są podstawą w najważniejszej części egzaminu maturalnego, rozprawki! Bez znajomości lektur nie nie da się budować wymaganej na rozprawce argumentacji. To po prostu niemożliwe.
Pamiętaj jednak, że samo przeczytanie lektur nie jest wystarczające. Potrzebna jest pogłębiona analiza ich treści. Tu z pomocą przychodzi nasz kurs, w którym omawiamy wszystkie obowiązkowe lektury maturalne.
Kup teraz

Nazywam się Iwo Scelina.

Od 25 lat pomagam maturzystom osiągnąć sukces, wspierając ich na każdym etapie przygotowań do matury.
Jestem też egzaminatorem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej, więc dokładnie wiem, w jaki sposób Twoja praca maturalna będzie oceniana.
W ciągu swojej całej kariery nauczycielskiej pomogłem już tysiącom uczniów przygotować się do matury. A teraz, chcę pomóc także Tobie!

Agenda kursu

Lektury obowiązkowe

01. Bogurodzica (16:30)
02. Jan Kochanowski - wzorzec patrioty (27:08)
03. Jan Kochanowski – pieśni i fraszki (22:12)
04. Jan Kochanowski – treny (32:53)
05. Adam Mickiewicz - Dziady część 2 (18:23)
06. Adam Mickiewicz - Dziady część 3 (27:29)
07. Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz (28:11)
08. Bolesław Prus - Lalka (46:39)
09. Henryk Sienkiewicz - Powieść historyczna (23:42)
10. Stanisław Wyspiański - Wesele (53:40)
11. Witold Gombrowicz - Ferdydurke (45:22)
12. Bruno Schulz - Sklepy cynamonowe (20:54)
13. Aleksander Fredro - Zemsta (35:25)

Co znajduje się w kursie?

W ramach kursu otrzymasz dostęp do platformy kursowej zawierającej lekcje video
oraz notatki będące uzupełnieniem nagrań video.
W notatkach znajdziesz również materiały do samodzielnych ćwiczeń.

Dostęp do platformy 24/h

24/h na dobę i 365 dni od daty zakupu. Uczysz się w swoim tempie.
Tak jak lubisz najbardziej.
Potrzebujesz kolejnej powtórki?
Żaden problem!

12 lekcji video

Od teorii do praktyki.
12 krótkich, lecz pełnych treści lekcji video. Masz do nich dostęp wszędzie tam, gdzie jesteś w zasięgu Internetu. W domu, w szkole, w parku. Tam gdzie potrzebujesz.

100% praktycznej wiedzy

Nie streszczenie a pogłębiona analiza!
Do budowy poprawnej argumentacji podczas pisania rozprawki maturalnej nie wystarczy sama treść lektury. Potrzebna jest jej pogłębiona analiza. Taką właśnie analizę znajdziesz w naszych lekcjach.

Szybka powtórka

Od przeczytania lektury minęło już sporo czasu? Zamiast czytać ją ponownie, włącz lekcję z kursu. Przypomnisz sobie treść oraz poznasz jej kontekst i pogłębioną analizę.

Więcej czasu dla siebie

No jasne!
To, czego potrzebujesz na temat lektur maturalnych, znajdziesz w kursie!
 Odpoczynek jest również ważny.
Po nauce idź na rower!
Kup teraz
Cena kursu: 119 zł
Jeśli nadal zastanawiasz się, czy ten kurs jest dla Ciebie, napisz do nas na adres kurs@maturanamaksa.pl

Co piszą o nas nasi kursanci?

Dowiedziałam się więcej niż
w 4 lata technikum

"Po pierwszych lekcjach już wiedziałam, że to jest to, czego oczekuję od kursów - spojrzenia na pewne rzeczy w lekturach inaczej i dogłębna ich analiza! Niestraszne mi były w tym momencie przeżycia i emocje bohaterów. Notatek sporo zrobiłam podczas webinarów jak i kursów. Dowiedziałam się więcej niż w 4 lata mojego technikum!"
Julia

Jestem mega wdzięczna
za waszą pracę i motywację!

"Witam, wczoraj skończyłam kurs ,,rozprawka krok po kroku" i cieszę się, że się zdecydowałam :) Przez te 3 godziny zrozumiałam więcej niż przez 4 lata w technikum. Moja siostra za rok podchodzi do matury i na pewno będę jej polecała ,,Maturę na maksa". Do wczoraj bałam się o swój wynik, ale już nie mam o co! Ćwiczenia to mega sprawa, przy trzecim temacie rozprawki pierwszy raz byłam dumna ze swojego wstępu i tezy. Jestem mega wdzięczna za waszą pracę i motywację! Dziękuję!"
Karolina

Dozgonnie wdzięczny, będę polecał Pana każdemu znajomemu.

"Chciałem Panu bardzo podziękować, oglądając wszystkie lajwy i kupując 2 kursy napisałem maturę na 80%, czego nadal nie dowierzam. Moi koledzy napisali na 50/60, ja też myślałem, że tak będzie. Bardzo wielka w tym Pana zasługa.
Dozgonnie wdzięczny, będę polecał Pana każdemu znajomemu.
Julian Jędrzejczak

Język polski stał się bardziej zrozumiały, a pisanie rozprawki nabrało sensu

"Jest pan niesamowity, dzięki panu język polski stał się inny, bardziej zrozumiały, pisanie rozprawki nabrało sensu, a sama rozprawka była najprzyjemniejszą formą na maturze. Pierwszy raz napisałem rozprawkę na 72%, a całość na 66%. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy warto oglądać webinary i odcinki maturalne odpowiedź jest jasna TAK!. Oczywiście trzeba temu poświęcić czas, bo nic samemu nie przychodzi, ale efekty naprawdę są zauważalne. Ja mając 2 z polskiego i zerowane rozprawki w szkole, odkryłem kanał 2 miesiące przed maturą i 2 miesiące oglądania zapisywania, ćwiczenia i ciężkiej pracy non stop zaowocowały. Pozdrawiam :)"
Olaf Gruszka
quote-leftcamera-videobicyclehistoryclockthumbs-up