Interpretacja tekstu poetyckiego (podstawa i rozszerzenie)
Zastanawiasz się, co poeta miał na myśli? To zupełnie nieistotne. Interpretacja tekstu poetyckiego to nie kryminalne śledztwo mające na celu wykonanie profilu poety. To jest Twoje spotkanie z tekstem poetyckim i Twoja własna interpretacja. Jak się za to zabrać? W naszym najnowszym kursie proponuję Ci wspólne spotkanie z siedmioma tekstami poetyckimi. Pokażę Ci, w jaki sposób możesz pracować z tekstem maturalnym i co najważniejsze jak zapisać swoją interpretację, aby spełniała wszystkie wymagania stawiane przez komisję egzaminacyjną.
Od ponad 20 lat pomagam maturzystom osiągnąć sukces, wspierając ich na każdym etapie przygotowań do matury.
Jestem też egzaminatorem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej, więc dokładnie wiem, w jaki sposób Twoja praca maturalna będzie oceniana.
W ciągu swojej całej kariery nauczycielskiej przygotowałem już ponad 2000 uczniów do tego ważnego egzaminu.
Twoja gwarancja!
Zaufanie to najcenniejsza rzecz w życiu i bardzo o nie dbam. Przyznasz, że to ważne? Dlatego mam dla Ciebie propozycję:
Jeśli w ciągu 14 dni od chwili zakupu napiszesz do mnie, że zawartość kursu nie spełniła Twoich oczekiwań - zwrócę Ci wszystkie pieniądze. Co do grosza. Dzięki temu nic nie ryzykujesz!
A jeśli z jakiegoś powodu nie zdasz matury z polskiego... (Swoją drogą to chyba niemożliwe, jeśli przygotujesz się z naszymi kursami.) Napisz do nas... Przedłużymy Twój dostęp do materiałów kursowych o kolejny rok.
Mam nadzieję, że ta informacja pomoże Ci podjąć decyzję o rozpoczęciu przygotowań już teraz, a w rezultacie przełoży się to na Twój wysoki wynik maturalny.
"Po pierwszych lekcjach już wiedziałam, że to jest to, czego oczekuję od kursów - spojrzenia na pewne rzeczy w lekturach inaczej i dogłębna ich analiza! Niestraszne mi były w tym momencie przeżycia i emocje bohaterów. Notatek sporo zrobiłam podczas webinarów jak i kursów. Dowiedziałam się więcej niż w 4 lata mojego technikum!"
Julia
Jestem mega wdzięczna za waszą pracę i motywację!
"Witam, wczoraj skończyłam kurs ,,rozprawka krok po kroku" i cieszę się, że się zdecydowałam :) Przez te 3 godziny zrozumiałam więcej niż przez 4 lata w technikum. Moja siostra za rok podchodzi do matury i na pewno będę jej polecała ,,Maturę na maksa". Do wczoraj bałam się o swój wynik, ale już nie mam o co! Ćwiczenia to mega sprawa, przy trzecim temacie rozprawki pierwszy raz byłam dumna ze swojego wstępu i tezy. Jestem mega wdzięczna za waszą pracę i motywację! Dziękuję!"
"Chciałem Panu bardzo podziękować, oglądając wszystkie lajwy i kupując 2 kursy napisałem maturę na 80%, czego nadal nie dowierzam. Moi koledzy napisali na 50/60, ja też myślałem, że tak będzie. Bardzo wielka w tym Pana zasługa. Dozgonnie wdzięczny, będę polecał Pana każdemu znajomemu.
Julian Jędrzejczak
Język polski stał się bardziej zrozumiały, a pisanie rozprawki nabrało sensu
"Jest pan niesamowity, dzięki panu język polski stał się inny, bardziej zrozumiały, pisanie rozprawki nabrało sensu, a sama rozprawka była najprzyjemniejszą formą na maturze. Pierwszy raz napisałem rozprawkę na 72%, a całość na 66%. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy warto oglądać webinary i odcinki maturalne odpowiedź jest jasna TAK!. Oczywiście trzeba temu poświęcić czas, bo nic samemu nie przychodzi, ale efekty naprawdę są zauważalne. Ja mając 2 z polskiego i zerowane rozprawki w szkole, odkryłem kanał 2 miesiące przed maturą i 2 miesiące oglądania zapisywania, ćwiczenia i ciężkiej pracy non stop zaowocowały. Pozdrawiam :)"
Olaf Gruszka
Co znajduje się w kursie?
W ramach kursu otrzymasz dostęp do platformy kursowej zawierającej lekcje video oraz notatki będące uzupełnieniem nagrań video. W notatkach znajdziesz również materiały do samodzielnych ćwiczeń.
Dostęp do platformy 24/h
24/h na dobę i 365 dni od daty zakupu. Uczysz się w swoim tempie. Tak jak lubisz najbardziej. Potrzebujesz kolejnej powtórki? Żaden problem!
19 lekcji video
Od teorii do praktyki. 19 krótkich, lecz pełnych treści lekcji video. Masz do nich dostęp wszędzie tam, gdzie jesteś w zasięgu Internetu. W domu, w szkole, w parku. Tam gdzie potrzebujesz.
100% praktycznej wiedzy
Od pierwszego wrażenia do zapisania myśli w arkuszu maturalnym. Pokażę Ci, jak przejść od kreślenia po tekście napisania pełnowartościowej pracy maturalnej.!
Nabierz pewności siebie
Poezja to jest to, co Ci w duszy gra, ale masz obawy czy potrafisz właściwe zinterpretować wiersz? Bez obaw. Dzięki warsztatowej formie kursu nabierzesz wprawy i co najważniejsze pewności interpretacyjnej.
Więcej czasu dla siebie
No jasne! To, czego potrzebujesz na temat interpretacji tekstu poetyckiego znajdziesz w kursie. Odpoczynek jest również ważny. Po nauce idź na rower!
Interpretacja tekstu poetyckiego (podstawa i rozszerzenie)
01. Wprowadzenie do kursu (02:21) 02. Interpretacja, czyli tak naprawdę co? (19:53) 03. Ważne zasady pisania tekstu (03:35) 04. Zasady oceniania interpretacji tekstu poetyckiego (12:50) 05. Słonimski "Na rzece" - praca z tekstem (35:20) 06. Przykładowa praca maturalna - interpretacja tekstu Słonimskiego "Na rzece" (28:29) 07. Wprowadzenie do pracy własnej - Beata Obertyńska "Strych", Leopold Staff "Kowal" (01:12) 08. Sprawdźmy się - jak mogą brzmieć tezy do tekstów Beaty Obertyńskiej i Leopolda Staffa? (07:24) 09. Sprawdźmy się - interpretacja tekstu Beaty Obertyńskiej (14:04) 10. Sprawdźmy się - interpretacja tekstu Leopolda Staffa (12:53) 11. Wprowadzenie do pracy własnej - Wisława Szymborska "Allegro ma non troppo" (01:34) 12. Co można dostrzec w wierszu Wisławy Szymborskiej? (21:31) 13. Zasady oceniania interpretacji porównawczej tekstów poetyckich (12:10) 14. Zasady pisania pracy interpretacyjnej na poziomie rozszerzonym (11:09) 15. Wprowadzenie do pracy własnej - porównanie wierszy Cypriana Kamila Norwida "Nerwy" i Józefa Czechowicza "pod dworcem głównym w warszawie" (03:50) 16. Przykładowa praca maturalna - interpretacja porównawcza tekstów Norwida i Czechowicza (41:02) 17. Zasady interpretacji tekstu poetyckiego - podsumowanie (16:11) 18. Zakończenie kursu (03:02) 19. Czy nawet krótki tekst poetycki może być przydatny na maturze? - Ignacy Krasicki "Ptaszki w klatce" (BONUS) (08:47)
+ teksty do pracy własnej:
Horacy – Oda (Pieśń) III Jan Kochanowski - Pieśń XXIV Józef Baran - Mam 25 lat Tadeusz Różewicz – Ocalony